Eksperymentalny program
nauki języka angielskiego w firmach

Angielski - nowe możliwości

Człowiek ma w sobie potrzebę poznania od dawien dawna. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ wspomniana potrzeba okazuje się bardzo rozwijająca i gwarantująca wiele wrażeń. Znajomość języka obcego sprawia, że chętniej i częściej decydujemy się na zagraniczne podróże, które wiążą się z kolei z poznawaniem nowych ludzi oraz nieznanych nam wcześniej kultur. I mimo, że wszystko możemy znaleźć dzisiaj w sieci i telewizji, nic tak naprawdę nie zastąpi osobistych wrażeń zdobywanych podczas wieloletnich wyjazdów. Warto zresztą podkreślić, że na zagraniczne wyjazdy – często zagraniczne wyjazdy językowe – decydują się nie tylko dorośli, ale również ludzie młodzi (oczywiście po konsultacji z rodzicami).
Na przestrzeni lat miałem okazję współpracować z wieloma szkołami językowymi organizującymi wyjazdy językowe dla dzieci, młodzieży, studentów oraz oczywiście dla dorosłych. Dzięki takim warsztatom przeprowadzanym między innymi w Londynie, Bristolu, Edynburgu czy australijskim Perth „uczniowie” efektywnie rozwijali swoje pasje i umiejętności. Mieli możliwość poznania nowych kultur, ludzi oraz środowisk, co w efekcie okazało się naprawdę intensywnym treningiem w kontekście znajomości języka angielskiego.
Trudno nie zgodzić się z argumentem, iż najlepiej uczymy się języka obcego w innym kraju. Wtedy, gdy naprawdę jesteśmy „zmuszani” posługiwać się nim na co dzień. Gdy komunikowanie się w rodzinnym języku naprawdę nie wystarcza. Okazuje się, że wyjazdy językowe to szczególnie rozwijająca przygoda, którą można polecać nie tylko osobnym jednostkom, ale również całym rodzinom. Szczególnie dzisiaj, gdy w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się wyjazdy językowe organizowane dla całej rodziny. Także dla kilkuletnich dzieci czy dla seniorów.

Poznawaj nowe miejsca i nową kulture dzięki znajomości angielskiego