Eksperymentalny program
nauki języka angielskiego w firmach

Informacje po angielsku

Niemalże każdy z nas korzysta dzisiaj z sieci internetowej. Interesujące nas strony www przeglądamy w zasadzie każdego dnia po to, by znaleźć tam informacje, usługi czy po prostu szeroko pojętą rozrywkę. Jeśli nie znamy języka angielskiego, nasze możliwości w kontekście poszukiwań stają się bardzo ograniczone. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo.
Właściciele stron internetowych w krajach na całym świecie zakładając witrynę dbają o to, by ta ostatnia działała nie tylko w rodzimym języku, ale również w języku angielskim. Takie rozwiązania sprawiają, że witrynę mogą przeglądać wszystkie osoby posługujące się angielskim. Jeśli znamy go przynajmniej na poziomie komunikacyjnym, bez problemu możemy czytać artykuły informacyjne na portalach BBC czy New York Times. Z powodzeniem możemy zamawiać produkty z amerykańskich, brytyjskich czy innych zagranicznych sklepów nie występujących w Polsce.
Możemy również rozmawiać z obcokrajowcami na zagranicznych portalach, forach i czatach. Jednym słowem robić wszystko to, czego nie możemy zrobić za pośrednictwem polskich stron. W tym kontekście znajomość języka angielskiego okazuje się naprawdę cenna i przydatna. Nie warto zatem rezygnować z takich możliwości, gdy – jak się okazuje – są one na wyciągnięcie ręki.

Dostęp do wiedzy w firmie dzięki znajmości angielskiego